Z czego uszyć torbę na co dzień?

Z czego można uszyć torbę na co dzień?

Rękodzieło staje się coraz bardziej popularne. Nic dziwnego, własnoręcznie wykonany produkt jest źródłem satysfakcji, dodatkowo rozwiązanie jest ekonomiczne i przyjazne dla środowiska. Samodzielnie wykonany produkt, to produkt unikatowy.

 

Od czego zacząć?

Zacznij od wyboru materiału. Torba powinna być przede wszystkim wytrzymała i starannie uszyta. Wielkość należy dostosować do indywidualnych potrzeb. Najłatwiej szyje się z materiałów odpowiednio sztywnych, grubych i mocnych. Oczywiście zachowując umiar i swobodę szycia, łączenie ze sobą kilku ekstremalnie grubych warstw może być kłopotliwe i powodować wiele problemów mechanicznych tj. złamanie igły, wygięcie trzymacza itp.

Do wyboru materiału możemy podejść nieszablonowo i kreatywnie. Jednak nie każdy z pomysłów, będzie prosty w obróbce. Jeśli jesteśmy w grupie początkujących, bezpiecznym kierunkiem będą tkaniny bawełniane. Wszelkie tkaniny z włosiem, śliskie, rozciągliwe czy rzadko tkane są trudniejsze w obcowaniu.

Do uszycia torby najlepiej zastosować materiały twarde, materiały wodoodporne, tkaniny nieprzemakalne i outdoorowe, sztuczną skórę lub bawełnę.

Moda w wymiarze eko, czyli torby z materiału.

Materiałowa torba to must have w szafie każdej kobiety, która dba o ekologię. To model, który zmieści drobne zakupy, interesującą książkę, kalendarz, wodę, krem do opalania oraz różnego rodzaju bibeloty, niezbędne w ciągu dnia. Torba sprawdzi się na wiele okazji  — na co dzień, podczas zakupów, wakacji czy pikniku. Torbę można uszyć np. z bawełny lub lnu. Materiał doskonale nadaje się do wszelkiego typu zdobień lub nadruków, dzięki temu nasza torba może zyskać unikalny charakter i być niezastąpionym, codziennym dodatkiem. Dodatkowo od środka warto zastosować usztywnienie z twardego materiału.

Jeans – torby z recyklingu.

Do uszycia jeansowej torby możesz wykorzystać stare spodnie, spódnice czy kurtkę. Materiał jest gruby, dobry jakościowo i wytrzymały. W ostatnim czasie torby z jeansu stały się bardzo popularne wśród trendsetterek.

Pikówka – wełniany materiał, wykorzystywany w wielu branżach.

Jest to tkanina o trzech warstwach, posiada warstwę ocieplajacą, podszewkę oraz warstwę wierzchnią. Jego pikowana wierzchnia wartswa sprawia, że wygląda modnie i idealnie nadaje się do produkcji toreb czy torebek.
Można z niej uszyć również idealną kurtkę, płaszcz jesienny lub pelerynę tworząc modny zestaw wraz z torbą.

Jest to materiał solidny, wytrzymały.

Ekoskóra - najpopularniejszy materiał na torebkę.

Skórzane torby cechują się eleganckim wyglądem, wyjątkową wytrzymałością i elastycznością. Skóra bez wątpienia jest ponadczasowa i może służyć przez lata. Szycie toreb ze skóry należy zostawić profesjonalistom. Dla amatorów dedykujemy sztuczne skóry, które nie wymagają specjalnie dostosowanych sprzętów i są przyjazne w obróbce.

Related aticles

Jak wykorzystać sztuczne futerko?
20
Sep
Sztuczne futerko do doskonała alternatywa dla prawdziwego futra zwierząt. Wysokiej jakości tkanina znakomicie odwzorowuje fakturę oraz kolory naturalnych odpowiedników. Sztuczne futra od lat znajdują się na początku listy topowych trendów modowych w sezonie jesienno-zimowym. 
Custom HTML