Z czego uszyć torbę na co dzień?

Z czego uszyć torbę na co dzień?

Z czego można uszyć torbę na co dzień?

Rękodzieło staje się coraz bardziej popularne. Nic dziwnego, własnoręcznie wykonany produkt jest źródłem satysfakcji, dodatkowo rozwiązanie jest ekonomiczne i przyjazne dla środowiska. Samodzielnie wykonany produkt, to produkt unikatowy.

 

Od czego zacząć?

Zacznij od wyboru materiału. Torba powinna być przede wszystkim wytrzymała i starannie uszyta. Wielkość należy dostosować do indywidualnych potrzeb. Najłatwiej szyje się z materiałów odpowiednio sztywnych, grubych i mocnych. Oczywiście zachowując umiar i swobodę szycia, łączenie ze sobą kilku ekstremalnie grubych warstw może być kłopotliwe i powodować wiele problemów mechanicznych tj. złamanie igły, wygięcie trzymacza itp.

Do wyboru materiału możemy podejść nieszablonowo i kreatywnie. Jednak nie każdy z pomysłów, będzie prosty w obróbce. Jeśli jesteśmy w grupie początkujących, bezpiecznym kierunkiem będą tkaniny bawełniane. Wszelkie tkaniny z włosiem, śliskie, rozciągliwe czy rzadko tkane są trudniejsze w obcowaniu.

Do uszycia torby najlepiej zastosować materiały twarde, materiały wodoodporne, tkaniny nieprzemakalne i outdoorowe, sztuczną skórę lub bawełnę.

Moda w wymiarze eko, czyli torby z materiału.

Materiałowa torba to must have w szafie każdej kobiety, która dba o ekologię. To model, który zmieści drobne zakupy, interesującą książkę, kalendarz, wodę, krem do opalania oraz różnego rodzaju bibeloty, niezbędne w ciągu dnia. Torba sprawdzi się na wiele okazji  — na co dzień, podczas zakupów, wakacji czy pikniku. Torbę można uszyć np. z bawełny lub lnu. Materiał doskonale nadaje się do wszelkiego typu zdobień lub nadruków, dzięki temu nasza torba może zyskać unikalny charakter i być niezastąpionym, codziennym dodatkiem. Dodatkowo od środka warto zastosować usztywnienie z twardego materiału.

Jeans – torby z recyklingu.

Do uszycia jeansowej torby możesz wykorzystać stare spodnie, spódnice czy kurtkę. Materiał jest gruby, dobry jakościowo i wytrzymały. W ostatnim czasie torby z jeansu stały się bardzo popularne wśród trendsetterek.

Pikówka – wełniany materiał, wykorzystywany w wielu branżach.

Jest to tkanina o trzech warstwach, posiada warstwę ocieplajacą, podszewkę oraz warstwę wierzchnią. Jego pikowana wierzchnia wartswa sprawia, że wygląda modnie i idealnie nadaje się do produkcji toreb czy torebek.
Można z niej uszyć również idealną kurtkę, płaszcz jesienny lub pelerynę tworząc modny zestaw wraz z torbą.

Jest to materiał solidny, wytrzymały.

Ekoskóra - najpopularniejszy materiał na torebkę.

Skórzane torby cechują się eleganckim wyglądem, wyjątkową wytrzymałością i elastycznością. Skóra bez wątpienia jest ponadczasowa i może służyć przez lata. Szycie toreb ze skóry należy zostawić profesjonalistom. Dla amatorów dedykujemy sztuczne skóry, które nie wymagają specjalnie dostosowanych sprzętów i są przyjazne w obróbce.

Powrót do blogu