Wiskoza - najlepszy materiał piżamowy

Wiskoza - najlepszy materiał piżamowy

Wiskoza jako jeden z najlepszych materiałów piżamowych

Tak wiele ostatnio mówi się o dobrej higienie snu. Na to, czy budzimy się o poranku wypoczęci i pełni energii ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich może być niewygoda piżama. Strój do spania nie powinien być przypadkowy, należy dobrać odpowiedni krój, rozmiar oraz materiał. Sen to najważniejszy czas w ciągu doby. Jeśli nie masz odpowiedniej piżamy, czas to zmienić. 

Wpływ piżamy na jakość snu

Tak wiemy, że brzmi to dość absurdalnie. Warto jednak przekonać się na własnej skórze i poczuć różnicę. Poza wygodną bielizną ważna jest atmosfera w sypialni, dobrze dobrany materac oraz nastrój przed zaśnięciem. Nawet jeśli zadbamy o wszystkie czynniki, bez odpowiedniej piżamy możemy nadal zmagać się z problemami ze snem. Strój powinien być dopasowany do pory roku, mieć odpowiedni rozmiar, fason oraz być wykonany z jakościowego materiału.

Materiał na piżamę

Tkanina, z jakiej została uszyta piżama, ma ogromny wpływ na jakość snu. Powinna być miękka, przyjemna dla ciała i pozwalać skórze oddychać. Najczęściej do produkcji piżam wykorzystuje się bawełnę ze względu na jej właściwości i cechy. Zapewnia komfort cieplny, dobrą cyrkulację powietrza i jest wytrzymała. Ma jednak jeden minus – łatwo się gniecie, więc rankiem może wyglądać nieco mniej efektownie. Bielizna nocna nie kończy się jednak na bawełnie.

Wiskoza jako jeden z najlepszych materiałów piżamowych

W czym spać, by zapewnić sobie komfortowy i spokojny sen? W piżamach z wiskozy. To jeden z najlepiej oddychających i przyjaznych dla skóry materiałów. Wiskoza jak mało który materiał, doskonale wchłania wilgoć, jest higroskopijna i przewiewna. Co więcej, stroje z wiskozy są elastyczne, miękkie i turbo wygodne. Materiał doskonale sprawdzi się nawet podczas upałów. To dobra opcja dla alergików, ponieważ rzadziej uczula i nie podrażnia skóry. Wiskozowe piżamy prezentują się niezwykle stylowo. Dzięki dużej dostępności wzorów i kolorów możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa.

Jakość szycia

Poza materiałem ważna jest jakość szycia. Szwy powinny być jednocześnie miękkie i solidnie, po to, by zapewnić maksymalny komfort oraz trwałość. Podczas snu nic nie powinno podrażniać naszej skóry. Wówczas wtedy będzie nam naprawdę wygodnie.

W czym spać?

Wybór odpowiedniego kroju powinien być dostosowany do pory roku. Zimą warto sięgnąć po ciepłe piżamy, które skutecznie ochronią nas przed nieprzyjemnym chłodem. Sprawdzą się modele z długimi spodniami i rękawami. Latem warto pokusić się o koszule nocne, które nie krępują ruchów i luźno układają się na ciele. Świetnie sprawdzą się także dwuczęściowe komplety z krótkimi spodenkami.

Piżama idealna

Należy starannie dobrać rozmiar swojej bielizny nocnej, po to, by zapewnić sobie swobodę ruchów i dobry wypoczynek. Piżama nie może być więc za ciasna ani za luźna. Dobry materiał, krój i rozmiar to recepta na wygodny, przyjemny i regenerujący sen.

 

Powrót do blogu