Sztuka rękodzieła w szyciu

Sztuka rękodzieła w szyciu

Rękodzieło

Rękodzieło to synonim dzieła sztuki, wykonane przy użyciu własnych rąk. Obecnie rynek jest obfity w piękne rękodzieła, które dostępne są nie tylko na słynnych, turystycznych uliczkach, ale także w sieci. Czym właściwie jest rękodzieło? Dlaczego jest tyle warte? Czy rękodzieło jest czasochłonne?

Czym właściwie jest rękodzieło?

Rękodzieło to rzeczy wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Według definicji rękodzieło to wyrób nieprzemysłowy, wytwarzany własnoręcznie, będący dziełem o walorach artystycznych. Niegdyś rękodzieło uznawane było za wyrób ludowy posiadający cechy kultury, w której powstawało. Aktualnie ma jednak szersze znaczenie, jest dość znaną formą zarobku dla osób o zacięciu artystycznym oraz rzemieślników. Prace zwykle wykonywane są z półproduktów. Produkty handmade zachwycają jakością i oryginalnością.

Produkty handmade

Świadomi konsumenci coraz częściej doceniają rękodzieło i rzeczy wytwarzane z sercem. Spod rąk twórców wychodzą przepiękne ubrania, misternie dziergane na drutach swetry, czapki, szale, przedmioty codziennego użytku, ozdoby do domu i wiele innych. W ofercie znajdziemy także przedmioty dla najmłodszych. Polskie rękodzieło to także ręcznie dziergane koce, poduchy, pufy. Jeśli lubimy mieć wokół siebie wyjątkowe przedmioty, zrezygnujmy z zakupów w popularnych sieciówkach na rzecz rękodzieła od uzdolnionych, polskich twórców, które zachwyca stylem i designem.

Dlaczego rękodzieło jest tak drogie?

Rękodzieło tworzą artyści, a nie taśmy produkcyjne. Kupując produkty handmade, otrzymujemy coś wyjątkowego, coś czego nikt inny mieć nie będzie. Trzeba przyznać, że ceny zazwyczaj są nieco wyższe, niż w przypadku produktów ze sklepów, w których popularna jest produkcja masowa. Każdy artysta wie, ile wart jest jego niepowtarzalny pomysł. Ich umiejętności zdobywane są latami, często metodą prób i błędów. Poświęcają mnóstwo czasu na wypracowanie technik.  Kupując rękodzieło, płacisz za oryginalny projekt i długie godziny twórczej pracy.

Czy rękodzieło jest czasochłonne?

Czas również ma wpływ na cenę. Rękodzieło wiąże się z długimi godzinami pracy, ręcznie robiony produkt powstaje nawet kilkanaście godzin. Co ciekawe, są projekty, które potrzebują tygodnia, a nawet miesiąca pracy.

Dlaczego warto wybierać rękodzieło?

Wybierając rękodzieło, wspieramy rękodzielników, czyli małych, niezależnych twórców. W wytwarzane przez siebie produkty wkładają cały swój talent i serce. Przedmioty robione z pasją są oryginalne i jedyne w swoim rodzaju. Dodatkowo cechują się wysoką jakością. Jeśli lubimy otaczać się wyjątkowymi przedmiotami, rękodzieło dedykowane jest właśnie dla nas.

Powrót do blogu