Jak uszyć spódnicę z koła?

Najprostsza spódnica z koła – jak ją uszyć i z jakich materiałów?

W tym sezonie tracimy głowę dla spódnic. Do tablicy wywołujemy spódnicę z koła. Okazuje się, że to jeden z najbardziej pożądanych krojów na wiosnę. Zdradzimy wam najprostszy sposób na jej uszycie. Doradzimy także, jaki materiał wybrać. Zatem- miłego czytania.

Spódnica z koła

Spódnica z koła posiada fason, który mocno rozszerza się ku dołowi oraz ma charakterystyczne, rozłożyste fałdy. Podczas noszenia materiał przepięknie „pracuje”. Doskonale sprawdza się w każdej długości, od mini po midi. Spódnica z koła należy do niebywale efektownych, kobiecych i eleganckich krojów. Sprawdza się na co dzień oraz na wieczorne wyjścia.

Prosty sposób na uszycie spódnicy z koła

Przedstawimy jeden z najprostszych sposobów na uszycie tego rodzaju spódnicy. Projekt stanowi doskonałą bazę do modyfikacji. Możemy urozmaicić go np. poprzez wszycie zamka, marszczenie, plisy czy lamówkę wykańczającą brzegi.

Będziemy potrzebować

  • Centymetra krawieckiego
  • Mydełka, Szpilek, Nożyczek, kalkulatora
  • Nici
  • Maszyny
  • Gumy
  • Materiału

Przed rozpoczęciem szycia należy dokonać pomiarów bioder oraz określić pożądaną długość. Na ich podstawie stworzymy wykrój. Szycie spódnicy z koła to dobry moment, aby przypomnieć sobie wzór na obwód koła. Na podstawie obwodu bioder obliczymy promień wewnętrznego i zewnętrznego brzegu spódnicy.

O – obwód, r promień koła, Π – 3,14

Przy założeniu, że nasze biodra mają 90 cm:

R=90cm: (r = 90cm: (2×3,14) = 90cm: 6,28 ≈ 14 cm). Wynik uzyskamy także poprzez podzielenie obwodu bioder przez 6,28

W celu obliczenia promień dużego koła, wystarczy dodać wartość r do ustalonej długości spódnicy.

Prawidłowo dokonane wymiary to klucz do idealnego kształtu spódnicy.

Materiał składamy na pół i za pomocą centymetra odmierzamy na nim obie wyliczone długości. Wycinamy spódnicę wzdłuż zewnętrznych linii. Po wycięciu rozkładamy na płasko i sprawdzamy, czy się udało.

Do otworu na talię wszywamy gumkę. Długość dopasowujemy do obwodu talii, mając na uwadze to, że spódnica musi przejść przez biodra. Gumkę przyszywamy na całej długości prawą stroną do prawej strony materiału. Następnie zawijamy gumę do środka i przyszywamy od dołu – w efekcie staje się niewidoczna. Dolny brzeg spódnicy podwijamy i obrzucamy dowolnym ściegiem. Gotowe!

Jaki materiał wybrać?

Do uszycia spódnicy z koła najlepiej sprawdzą się lejące i delikatne tkaniny. Spódnica powinna być zwiewna, lekka i opływająca sylwetkę. Świetnie sprawdzi się przejrzysty i delikatny szyfon, który ma zwiewną strukturę i luźny splot. Nada się także silk, o strukturze przypominającej jedwab. Materiał jest lekki, odporny na zagniecenia i przemiły w dotyku. American Krepa również będzie odpowiednim wyborem, ze względu na zwiewność, lekkość oraz nietypowy splot włókiem. Na spódnicę z koła polecamy także niezawodną Jessice.

Related aticles

Jak wykorzystać sztuczne futerko?
20
Sep
Sztuczne futerko do doskonała alternatywa dla prawdziwego futra zwierząt. Wysokiej jakości tkanina znakomicie odwzorowuje fakturę oraz kolory naturalnych odpowiedników. Sztuczne futra od lat znajdują się na początku listy topowych trendów modowych w sezonie jesienno-zimowym. 
Custom HTML