Jak uszyć scrunchie? Prosty i efektowny dodatek do włosów

Jak uszyć scrunchie? Prosty i efektowny dodatek do włosów.

Do łask powróciły scrunchie, hit lat 90. To nic innego jak marszczona gumka z materiału. Schrunchie to przedmiot pożądania, który uszczęśliwi posiadaczki długich włosów. Szmaciana gumka, frotka, schrunchie, zwał jak zwał. Dzięki nam wykonasz ją samodzielnie!

Moda na schrunchie

Marszczona gumka do włosów była niezaprzeczalnym hitem lat 80 i 90. Noszono ją do wysoko związanych kucyków z natapirowaną grzywką. Dziś są nieodłącznym elementem fryzur z końskim ogonem, jak i romantycznych warkoczy. Czasem stanowią atrakcyjną ozdobę nadgarstka. Potrafią uroczo dopełnić wygląd stylizacji. Co więcej, schrunchie mogą być zero waste!

Jak uszyć gumkę scrunchie?

Kierując się ideą zero waste, do stworzenia gumki możemy wykorzystać ścinki tkanin. Z doświadczenia jednak wiemy, że frotki może pozazdrościć nam siostra, córka lub koleżanka. Dlatego warto nabyć odpowiedni materiał i uszyć ich więcej. Oprócz tkaniny należy wyposażyć się w gumkę, nici, nożyczki, igłę i maszynę do szycia. Co prawda maszynę możemy zastąpić igłą do ręcznego szycia, proces będzie nieco dłuższy, ale równie satysfakcjonujący.

Sposób pierwszy:

Na początek należy przygotować dwa prostokąty o wymiarach 10 cm na 30 cm. Kolejno złożyć tkaninę na pół, umieszczając gumkę przy krawędzi. Odchylając gumkę, zszywamy krawędź tkaniny-swobodnie, bez naciągania. Krok po kroku przykładamy krawędź do krawędzi i przeszywamy. Tym sposobem otrzymujemy tunel, który musimy obrócić na drugą stronę.

Z pomocą przychodzi agrafka. Nadziewamy ją na kawałek gumki i przeciągamy przez tkaninę. Jedną z otwartych krawędzi materiału podwijamy do środka na około 1 cm, kolejno wtłaczamy jedną krawędź do drugiej. Symetrycznie układamy gumkę i zszywamy.

Sposób drugi:

Istnieje inny, nieco prostszy sposób na obszycie gumki. Do tego potrzebujemy jeden kawałek tkaniny. Materiał składamy na pół i zszywamy tak, by uzyskać tunel. Przy pomocy agrafki wciągamy gumkę do środka i solidnie wiążemy dwa końce. Zszywamy otwór i gotowe!

Wybór tkaniny

Tkaninę dobieramy zgodnie z własnymi upodobaniami i umiejętnościami. Schrunchie z weluru oraz śliskich, lejących tkanin typu jedwab czy satyna prezentują się niezwykle atrakcyjnie. Dodatkowo nie niszczą włosów. Jeśli znajdujemy się w grupie początkujących, łatwiej będzie, gdy wybierzemy materiał niezbyt gruby i nieelastyczny np. bawełnę. Warto też pokusić się na wybór ozdobnych materiałów – ekoskóry, kratki, haftowanych czy futra.

Schrunchie możemy ozdobić falbaną lub długą, dekoracyjną kokardą. Na gładką tkaninę możemy doszyć koraliki lub wykończyć ją specjalnymi pisakami.

Related aticles

Futrzane tkaniny: Styl i ciepło na zimę - Textil World
12
Sep

W tym blogu omówiono futrzane tkaniny i ich zastosowanie w modzie zimowej. Futro to rodzaj tkaniny, która imituje wygląd i teksturę zwierzęcego futra. Obecnie coraz więcej projektantów i producentów korzysta z syntetycznych futrzanych tkanin zamiast prawdziwego futra ze względów etycznych.

Sukienki z futrzanej tkaniny są stylowe i idealne na zimę. W artykule przedstawiono kilka popularnych stylów sukienek wykonanych z futrzanych tkanin, takich jak sukienki płaszczowe, sukienki sweterkowe, sukienki o kroju litery A i sukienki z długimi rękawami. Podkreślono, że sukienki z futrzanej tkaniny zapewniają zarówno ciepło, jak i stylowy wygląd.

Wskazówki dotyczące noszenia sukienek z futrzanej tkaniny w zimie obejmują warstwowanie, dodawanie zimowych dodatków, wybór odpowiedniego obuwia oraz dopasowanie stylizacji do preferencji i sytuacji. Podkreślono również, że dopasowanie ubioru do lokalnego klimatu i warunków pogodowych jest istotne.

Podsumowując, sukienki z futrzanej tkaniny są modnym i praktycznym wyborem na zimę. Mogą być noszone w różnych stylach i doskonale sprawdzają się w chłodniejszych temperaturach, zapewniając zarówno ciepło, jak i elegancję.

Dziękuję za przeczytanie bloga!

Odkryj ponadczasowe piękno skóry: od mody po dekorację wnętrz - Textil World
28
Jun

Skóra to trwały i elastyczny materiał wykonany z naskórka zwierząt, takich jak bydło. W blogu omawiamy różne rodzaje skóry, takie jak pełnoziarnista, licowa, korygowana i skóra z podziałem, oraz jej różnorodne zastosowania w modzie, meblach, motoryzacji i akcesoriach. Skóra jest wykorzystywana do produkcji ubrań, dodatków, mebli tapicerowanych oraz wyposażenia wnętrz samochodowych. Jest to materiał o ponadczasowym uroku, który dodaje luksusu i wyrafinowania do naszego codziennego życia.

Custom HTML