Jak i z czego uszyć workoplecak?

Jak i z czego uszyć workoplecak?

Workoplecak, to element garderoby, który ciekawie łączy ze sobą cechy plecaka oraz worka. To funkcjonalny dodatek dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci, w którym można przechować wszystkie niezbędne akcesoria. Z powodzeniem dopasuje się do wielu stylizacji, a jeśli zdecydujemy się wykonać go samodzielnie, zyskamy gwarancję oryginalności i indywidualności.

Kryteria w wyborze materiału

Plecak powinien być pojemny, lekki, solidny i trzymać fason. Przy wyborze materiału należy kierować się kolorem, zdobieniami i fakturą, które będą odpowiadać za wygląd workoplecaka. Od materiału zależeć będzie także łatwość w pielęgnacji. Można także ciekawie łączyć różnego rodzaju tkaniny np. gładkie, drukowane, pikowane.

Podszewkę warto uszyć z nieprzemakalnego materiału, na wypadek nieprzewidzianych wypadków, np. rozlania napoju. Dobrej jakości worek charakteryzuje się wygodnymi, mocnymi sznurkami i porządnym dnem. Uchwyty powinny zostać wykonane z miękkiego i wytrzymałego materiału, który będzie trwały i jednocześnie nie będzie wbijał się w ramiona np. zamsz dresówka czy latex.

Do uszycia workoplecaka sprawdzi się większość materiałów. My w szczególności polecamy dresówkę, kratkę, bawełnę, welur, krepę, jeans oraz wodoodporny nurek krepa. Tkaniny są wysoce wytrzymałe, odporne na deformacje oraz zniszczenia.

Czego potrzebujemy do uszycia workoplecaka?

  • Tkaniny
  • Mocnego materiału na uchwyty
  • Znacznika
  • Nożyc do tkanin
  • Szpilek lub kamerek
  • Nici dopasowanych kolorem do materiału
  • Maszyny do szycia 

Aby uświadomić Wam jakie to proste, dodamy krótką instrukcję szycia plecaka. Bardziej szczegółowe tutorial-e znajdziecie w Internecie.

Krok 1.

Z tkaniny należy wykroić:

  • 2 prostokąty będące ścianami worka (30x35 cm)
  • 2 prostokąty, z których powstanie tunel do przewleczenia sznurka (6x30 cm)
  • 4 prostokąty, z których powstaną szlufki do przewleczenia sznurka (4x6 cm)

Krok 2 - tunel

Krótsze boki dwóch prostokątów dedykowanych na tunel należy podwinąć na 1 cm, następnie przeszyć po prawej stronie materiału. Kolejno za pomocą szpilek mocujemy fragmenty do ścianek workoplecaka, z zachowaniem równych odstępów od brzegu.

Następnie należy przyszyć fragment do ścianki i przewrócić ją na lewą stronę, prostokąt złożyć na pół i kolejno przeszyć na maszynie.

Krok 3 – szlufki

Tutaj wykorzystujemy 4 małe prostokąty. Fragmenty należy połączyć ze sobą od środka i przeszyć na maszynie 3 boki. Aby pozbyć się nadmiaru materiału, należy przyciąć rogi pod skosem. Następnie przewracamy szlufki na prawą stronę. Złożone na pół szlufki mocujemy na bokach plecaka kilka centymetrów od dołu.

Krok 4 – zszywanie ścianek plecaka

Ścianki kładziemy na sobie i spinamy szpilkami. Kolejno zszywamy ze sobą boki oraz dno.

Krok 5 – przeciągnięcie sznurków.

Wkładamy sznurek w tunel i w szlufkę. Z drugiej strony robimy to samo.

Workoplecki są bardzo łatwe i szybkie w uszyciu, a satysfakcja z takiego plecaka jest ogromna.

Materiały niezbędne do uszycia worka oraz wykonania uchwytów znajdziecie w ofercie Textil World.

 

Related aticles

Futrzane tkaniny: Styl i ciepło na zimę
12
Sep

W tym blogu omówiono futrzane tkaniny i ich zastosowanie w modzie zimowej. Futro to rodzaj tkaniny, która imituje wygląd i teksturę zwierzęcego futra. Obecnie coraz więcej projektantów i producentów korzysta z syntetycznych futrzanych tkanin zamiast prawdziwego futra ze względów etycznych.

Sukienki z futrzanej tkaniny są stylowe i idealne na zimę. W artykule przedstawiono kilka popularnych stylów sukienek wykonanych z futrzanych tkanin, takich jak sukienki płaszczowe, sukienki sweterkowe, sukienki o kroju litery A i sukienki z długimi rękawami. Podkreślono, że sukienki z futrzanej tkaniny zapewniają zarówno ciepło, jak i stylowy wygląd.

Wskazówki dotyczące noszenia sukienek z futrzanej tkaniny w zimie obejmują warstwowanie, dodawanie zimowych dodatków, wybór odpowiedniego obuwia oraz dopasowanie stylizacji do preferencji i sytuacji. Podkreślono również, że dopasowanie ubioru do lokalnego klimatu i warunków pogodowych jest istotne.

Podsumowując, sukienki z futrzanej tkaniny są modnym i praktycznym wyborem na zimę. Mogą być noszone w różnych stylach i doskonale sprawdzają się w chłodniejszych temperaturach, zapewniając zarówno ciepło, jak i elegancję.

Dziękuję za przeczytanie bloga!

Odkryj ponadczasowe piękno skóry: od mody po dekorację wnętrz
28
Jun

Skóra to trwały i elastyczny materiał wykonany z naskórka zwierząt, takich jak bydło. W blogu omawiamy różne rodzaje skóry, takie jak pełnoziarnista, licowa, korygowana i skóra z podziałem, oraz jej różnorodne zastosowania w modzie, meblach, motoryzacji i akcesoriach. Skóra jest wykorzystywana do produkcji ubrań, dodatków, mebli tapicerowanych oraz wyposażenia wnętrz samochodowych. Jest to materiał o ponadczasowym uroku, który dodaje luksusu i wyrafinowania do naszego codziennego życia.

Custom HTML