Idealny materiał na suknie wieczorowe - krepa

Krepa – tkanina na eleganckie kreacje wieczorowe

W planach gala, impreza lub przyjęcie. Otwieramy szafę i okazuje się, że nie mamy co na siebie włożyć. Niestety wiele razy nas to spotkało. Przed ważną imprezą warto zaplanować, jak chcemy wyglądać, bo przecież zależy nam na tym, by nasza kreacja była pełna zachwytów. Indywidualny projekt daje nam gwarancję niepowtarzalności. Jaka tkanina sprawdzi się do uszycia eleganckiej kreacji wieczorowej?

Poznajcie krepę

Krepa jest wyjątkowa. To najbardziej odpowiednia i pożądana tkanina, która inspiruje do stworzenia wymarzonej kreacji wieczorowej. Materiał wyróżnia lekkość oraz ogromna zwiewność. Tkaninę wykonuje się z lekko skręconej przędzy, o czym świadczy jej wyczuwalna nierównomierna struktura. Jedną z najważniejszych cech jest to, że krepa ma wysoką odporność na zagniecenia, tym samym nie wymaga prasowania. Materiał doskonale układa się na ciele i cechuje wspaniałą fakturą. Tkanina ta jest cienka, delikatna i przyjemna w dotyku. Warto dodać, że lekko prześwituje.

Co można uszyć z krepy?

Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości stosuje się ją głównie do szycia sukienek, sukni wieczorowych, eleganckich tunik czy tradycyjnych garsonek. Można z nią stworzyć wiele niepowtarzalnych kreacji, ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Sukienka na wielkie wyjście

Stylizacje wieczorowe rządzą się swoimi prawami. Ze względu na charakter uroczystości powinny być zgodne z zasadami dress code’u. Żadna z nas nie chce popełnić imprezowej wpadki, wręcz przeciwnie. Odpowiednio dobrana sukienka podkreśla kobiece atuty i tym samym dodaje pewności siebie. Warto więc wybrać fason, w którym będziemy czuć się komfortowo przez cały wieczór. Styl nie jest kwestią metryki, każda z nas, bez względu na wiek może wyglądać i czuć się pięknie.

Sukienka wieczorowa

Sukienka wieczorowa to elegancka sukienka zakładana na oficjalne wyjścia, zwykle o dużym stopniu prestiżu. Dobór odpowiedniej tkaniny jest tak samo ważny, jak odpowiedni krój. Sukienka wieczorowa zazwyczaj szyta jest z luksusowych tkanin. Kreacje wieczorowe występują w wielu krojach, od mocno dopasowanych do figury, po kroje rozkloszowane. Najczęściej spotykamy modele ołówkowe, syreny, w kształcie tuby lub „A”.  Przyjęło się, że są to modele sięgające do samej ziemi. Mogą mieć ramiączka, a nawet rękaw.

Sprawdź naszą bogatą ofertę krepy.

Related aticles

Jak wykorzystać sztuczne futerko?
20
Sep
Sztuczne futerko do doskonała alternatywa dla prawdziwego futra zwierząt. Wysokiej jakości tkanina znakomicie odwzorowuje fakturę oraz kolory naturalnych odpowiedników. Sztuczne futra od lat znajdują się na początku listy topowych trendów modowych w sezonie jesienno-zimowym. 
Custom HTML