Co uszyć z kratki? Zastosowania i trendy

Co uszyć z kratki? Zastosowania i trendy

Co uszyć z kratki? Zastosowania i trendy

Niesłabnący, ceniony wzór, który nigdy nie wychodzi z mody? Zdecydowanie - kratka!
Jej dodatek jest strzałem w dziesiątkę w przypadku wielu produktów. Rodzajów  i zestawień kolorystycznych jest tak wiele, że każdy ma szanse znaleźć ułożenie, które trafi w jego gust oraz będzie odpowiednie w zastosowaniu do danej stylizacji.

W zależności od sposobu krzyżowania oraz koloru, tkanina może mieć inną nazwę. Tak samo jak wiele jest jej rodzajów, tak samo wiele jest możliwości jej zastosowania.

Kratka występuje w modzie bez względu na porę roku.
W trendach miejskich znajdziemy jej zastosowanie w spódnicach, swetrach, szalikach oraz flanelowych koszulach. Spotkamy ją też w okryciach wietrznych np w płaszczach, marynarkach czy oversizowych katanach. Trapezowa czy ołówkowa spódnica również świetnie prezentuje się w przecinających się liniach o różnych kolorach i szerokości. Zdecydowanie z takiego materiału możemy uszyć również sukienkę lub zastosować w niej wstawki z takim motywem.

Krata to dość uniwersalny wzór, który sprawdzi się nie tylko w dziedzinie odzieżowej. Można z niej uszyć także atrakcyjne tekstylia i akcesoria. Plecak lub pojemna torba w kraciasty motyw może być ciekawym dodatkiem do stylizacji. Deseń pojawia się również we wnętrzu naszego domu. Koce, prześcieradła, zasłony, poszewki na poduchy czy obicia mebli to kilka z wielu produktów w których możemy ją zastosować.

Kratka występuje również jako dodatek w galanterii skórzanej - potrafi być wstawką do torebki, rękawiczek, a nawet skórzanych butów. To  bardzo uniwersalny motyw, który będzie odpowiedni zarówno dla produktów męskich, jak i damskich.

Bogaty wybór kratek znajdziecie w naszym sklepie online.

Powrót do blogu